TARİHÇE

PAREX / PROVEL SAN. VE TİC. A.Ş TARİHÇE

Provel Sanayi ve Tic. A.Ş. markası olan Parex, 2011 yılında %100 yerli sermaye ile Türkiye’nin en inovatif markası olma amacıyla yola çıktı. 81 çeşit ürünle girdiği sektörde tüm satış noktalarında tüketicileriyle buluşan Parex, sadece iki yıl içinde büyük oyunculardan biri haline geldi. Bugün 200’den fazla ürün çeşidi ile pazar liderliğine yaklaşan Parex’in bu başarısında hiç kuşkusuz temizliğe yenilikçi bir yaklaşım getiren, kadınların hayatını değiştiren özgün ürünler geliştirmesi yatmaktadır.

Parex kuruluşunun ilk yılında Türkiye’yi sektöründe büyük bir yenilik olan döner hazneli otomatik temizleme seti Twister ile tanıştırdı. Temizlikte yarattığı benzersiz kolaylıkla devrim yaratan bu ürün, aynı kategoride Parex’i liderliğe de taşıdı. Parex bu kategorideki liderliğini her yıl yeni bir ürünle pekiştirdi. Twister’ı, 2012’de Tornado, 2014’te yer tasarrufu sağlayan asansör sistemi ve iki farklı paspas seçeneği sunan Maestro ve 2015’te tekerlekli kovasıyla kolayca taşınan Spinner  takip etti. Ev işlerini dert olmaktan çıkaran bu ürünler, kadınların büyük beğenisini kazandı ve temizlik alışkanlıklarını kökten değiştirdi.

Temizliğin yenilikçi markası Parex, temizlik yardımcılarındaki başarısını ev bakım kategorisine taşımak için hem çok çalıştı, hem de herkesin hayatını kolaylaştıracak pratik ürünler sunmaya devam etti. Parex’in tüm evlerde olma hedefi özgün ürünler geliştirmesinin önünü açtı. ARGE yatırımları, nitelikli insan gücü ve yaratıcı tasarımları da Parex’i bir adım öne taşıdı. Bunun sonucunda Yaşam Kategorisi’nde Rainbow, Boxx Kova, Sepetto gibi tüketicilerin ev işlerinde kolaylık sağlayan dekoratif ürünler hayatımıza girdi.

Temizliği eğlenceli ve pratik hale getirmeyi hedefleyen Parex, Mutlu Temizlik Ailesi’ni sürekli genişletti, kadınların beklentilerini iyi analiz ederek onları da bu ailenin birer üyesi yaptı. Çevre dostu ilk selülozik sünger, üstün microfiber temizleme gücüne sahip temizlik bezleri, suyla buluştuğunda sihir yaratan Magic Maxx, Happy&Clean pembe süngerler ve daha nice özel ürünler, Parex’in başarısında kilometre taşları oldu.

Çevreye duyarlı olmayı ilke edinen Parex, kurulduğu günden itibaren bu konuda hassas davranarak bilinirlik yarattı. İnsan ve çevre odaklı büyümeyi hedefleyen Parex, tüketici için hijyenik bir ortam sağlamanın yanı sıra gelecek nesiller için doğanın korunmasına katkıda bulunmak amacıyla tüm çöp torbalarını doğada % 100 çözünür özellikte üretti.

Binlerce kişinin evde, ofiste, markette dokunduğu, arkasında onlarca insanın emeği bulunan Parex, 2016 yılında 5. yaşını kutluyor. Parex, büyüyen ve gelişen Türkiye’nin yenilikçi markası olma iddiasını gelecek yıllara da taşımayı hedefliyor…