TARİHÇE

PAREX / PROVEL SAN. VE TİC. A.Ş TARİHÇE

 

Provel Sanayi ve Tic. A.Ş. markası olan Parex, 2011 yılında %100 yerli sermaye ile Türkiye’nin en inovatif markası olma amacıyla yola çıktı. 81 çeşit ürünle girdiği sektörde tüm satış noktalarında tüketicileriyle buluşan Parex, sadece iki yıl içinde büyük oyunculardan biri haline geldi. Bugün 300’e ulaşan ürün çeşidi ile 8 farklı kategoride faaliyet gösteren Parex, 2017 yılında temizlik yardımcıları pazar liderliğini elde etti. Parex’in bu başarısında hiç kuşkusuz temizliğe yenilikçi bir yaklaşım getiren, kadınların hayatını değiştiren özgün ürünler geliştirmesi yatmaktadır.

Parex kuruluşunun ilk yılında Türkiye’yi sektöründe büyük bir yenilik olan döner hazneli otomatik temizleme seti Twister ile tanıştırdı. Temizlikte yarattığı benzersiz kolaylıkla devrim yaratan bu ürün, aynı kategoride Parex’i liderliğe de taşıdı. Parex bu kategorideki liderliğini her yıl yeni bir ürünle pekiştirdi. Twister’ı, 2012’de Tornado, 2014’te yer tasarrufu sağlayan asansör sistemi ve iki farklı paspas seçeneği sunan Maestro, 2015’te tekerlekli kovasıyla kolayca taşınan Spinner  ve 2017’de küçük boyu ile büyük işler yapan Maestro Compact takip etti. Ev işlerini dert olmaktan çıkaran bu ürünler, kadınların büyük beğenisini kazandı ve temizlik alışkanlıklarını kökten değiştirdi.

 

Temizliğin yenilikçi markası Parex, temizlik yardımcılarındaki başarısını ev bakım kategorisine taşımak için hem çok çalıştı, hem de herkesin hayatını kolaylaştıracak pratik ürünler sunmaya devam etti. Parex’in tüm evlerde olma hedefi özgün ürünler geliştirmesinin önünü açtı. ARGE yatırımları, nitelikli insan gücü ve yaratıcı tasarımları da Parex’i bir adım öne taşıdı. Bunun sonucunda Yaşam Kategorisi’nde Rainbow, Boxx Kova, Sepetto gibi tüketicilerin ev işlerinde kolaylık sağlayan dekoratif ürünler hayatımıza girdi.

 

Temizliği eğlenceli ve pratik hale getirmeyi hedefleyen Parex, Mutlu Temizlik Ailesi’ni sürekli genişletti, kadınların beklentilerini iyi analiz ederek onları da bu ailenin birer üyesi yaptı. Çevre dostu ilk selülozik sünger, üstün microfiber temizleme gücüne sahip temizlik bezleri, suyla buluştuğunda sihir yaratan Magic MaxxHappy&Clean pembe süngerler ve daha nice özel ürünler, Parex’in başarısında kilometre taşları oldu.

 

Çevreye duyarlı olmayı ilke edinen Parex, kurulduğu günden itibaren bu konuda hassas davranarak bilinirlik yarattı. İnsan ve çevre odaklı büyümeyi hedefleyen Parex, tüketici için hijyenik bir ortam sağlamanın yanı sıra gelecek nesiller için doğanın korunmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulduğu günden beri tüm çöp torbalarını bio-bozunur özellikte üretiyor. Parex Çöp Torbaları doğaya bırakıldığında ortam şartlarına bağlı olarak; 18- 24 ay aralığında biyolojik olarak bozunur ve doğada bulunan basit materyallere dönüşür. Böylece ekolojik dengenin korunmasına yardımcı olur.

 

Binlerce kişinin evde, ofiste, markette dokunduğu, arkasında onlarca insanın emeği bulunan Parex, bu yıl 8. yaşını kutluyor. Parex, büyüyen ve gelişen Türkiye’nin yenilikçi markası olma iddiasını gelecek yıllara da taşımayı hedefliyor…