PAREX / PROVEL SAN. VE TİC. A.Ş TARİHÇE

Provel Sanayi ve Tic. A.Ş. markası olan Parex, 2011 yılında %100 yerli sermaye ile Türkiye’nin en yenilikçi markası olma amacıyla yola çıktı. 81 çeşit ürünle girdiği sektörde tüm satış noktalarında tüketicileriyle buluşan Parex, sadece iki yıl içinde büyük oyunculardan biri haline geldi. Bugün 300’e ulaşan ürün çeşidi ile 5 farklı kategoride faaliyet gösteren Parex, kimyasal olmayan temizlik yardımcıları pazarında en çok tercih edilen marka olarak pazar lideri konumundadır.

Parex’in bu başarısında hiç kuşkusuz temizliğe yenilikçi bir yaklaşım getiren özgün ürünler geliştirmesi yatmaktadır. Parex, kuruluşunun ilk yılında Türkiye’yi sektöründe büyük bir yenilik olan döner hazneli otomatik temizleme seti Twister ile tanıştırdı. Temizlikte yarattığı benzersiz kolaylıkla devrim yaratan bu ürün, aynı kategoride Parex’i liderliğe de taşıdı. Parex bu kategorideki liderliğini her yıl yeni bir ürünle pekiştirdi. 2012’de Tornado, 2014’te yer tasarrufu sağlayan asansör sistemi ve iki farklı paspas seçeneği sunan Maestro, 2015’te tekerlekli kovasıyla kolayca taşınan Spinner, 2017’de küçük boyu ile büyük işler yapan Maestro Compact, 2018’de Quick, 2020’de JetSet ve Twinpower, 2022 yılında Thunderbolt ile yolculuğuna devam etmektedir. Ev işlerini dert olmaktan çıkaran bu ürünler, tüketicilerin büyük beğenisini kazandı ve temizlik alışkanlıklarını kökten değiştirdi.

Parex, ARGE yatırımları, nitelikli insan gücü ve yaratıcı tasarımları sayesinde temizlik yardımcılarındaki başarısını evin her alanında kullanılan ürünlere taşımak için harekete geçti. Mutfak yardımcılarından çöp torbalarına, fırça ve süpürgelerden tüy toplayıcılara kadar pek çok farklı alanda herkesin hayatını kolaylaştıracak pratik ürünler sunmaya devam etmektedir.

Çevreye duyarlı olmayı ilke edinen Parex, kurulduğu günden itibaren bu konuda hassas davranarak bilinirlik yarattı. İnsan ve çevre odaklı büyümeyi hedefleyen Parex, tüketici için hijyenik bir ortam sağlamanın yanı sıra gelecek nesiller için doğanın korunmasına katkıda bulunmak amacıyla tüm çöp torbalarını ekolojik dengeyi koruyan doğa dostu özellikte üretmektedir.

Büyüyen ve gelişen Türkiye’nin alanındaki 1 numaralı markası Parex, bu yıl 11. yaşını kutluyor ve başarılarını artırarak gelecek yıllara da taşımayı hedefliyor.